Športové výsledky oddielu džudoTJ Mladosť Žilina za rok 2015

 1985 - 2015 vo výsledkoch:

MSR jednotlivci: 53x1., 66x2., 120x3.miesto;   1.SNL muži: 1x2.-2010, 1x3.-2011, 1x5.-2013, 2015

2.SNL muži: 1x1., 2x3.; SNL Dorast: 1x1., 2x2., 1x3.,  

Družstvo starších žiakov MSR: 2x1., 2x2., 3x3.,  

Letná svetová univerziáda 2009: Filip Šoška 17.miesto, 2015: Matej Poliak účsť (STU BA)

Majstrovstvá sveta 3x       2009: Matej Poliak- dorast, 2011: Matej Poliak –juniori, 2013 Matej Poliak –juniori

Majstrovstvá Európy 13x 

2000: Ján Majdan-dorast, 2001: Ján Majdan- junior, 2007: Filip Šoška-junior, 2008: František Zicho-dorast, Matej Poliak-dorast, 2009: Matej Poliak –dorast- 17.miesto, 2011,2012, 2013: Matej Poliak –juniori;

2010, 2011, 2012, 2013: Matej Poliak muži do 23 rokov), ME 23 -2014, 2015 Matej Poliak - účasť (STU BA), 2015: Roman Bežo účasť (STU BA)

Európske hry mládeže  EYOF do 16 rokov 4x

2001: Ján Majdan – 3.miesto, 2009: Matej Poliak -9.miesto, 2013: Martin Majer, Roman Bežo - účasť)

Naši prví Majstri Slovenka v džude jednotlivcov:

Mladší žiaci      Miroslav Mrázik    1995     Dorastenci   Miroslav Mrázik  1999

Mladšie žiačky  Iveta Dekanovská  1994     Dorastenky  Jana Matiščíková  2001

Starší žiaci        Pavol Korbel          1992     Juniori         Peter Korbel ml.   1996

Staršie žiačky    Katarína Sýkorová 1990     Muži            František Zicho    2009

Predsedovia oddielu džudo:

Peter Korbel st. (nar. 8.2.1949 )    1985 – 1996

Slavoj Mosný    (nar. 2.12.1957 )  1997 – 2005, Čestný predseda oddielu

Jozef Sapieta     (nar.  16.9.1963 ) 2006 –

Tréneri a činovníci pracujúci v oddieli viac ako 5 rokov: Vladimír Babčianský, Ivana Bednárova, Peter Bolibruch, Dagmar Devečková, Eva Fundárková, Kamil Galvánek, Milan Holánik, Pavol Hrošovský, Peter Korbel st., Peter Korbel ml., Pavol Korbel, Soňa Majerová, Daniela Masácová, Matej Mariniak,  Ľuboš Milec, Slavoj Mosný, Ivan Plaštiak, Ondrej Podolinský, Miloš Poliak, Jozef Sapieta, Adrián Schnierer, Jozef Schlesinger, Filip Šoška, Pavol Šoška, Pavel Švelka, Iva Vojteková, Monika Zichová, František Zicho st., František Zicho ml.

Rok 2015

Meno:                               tréner                         skúšobný komisár

Korbel Peter ml.             T III/09/162                           K II/1/04

Korbel Peter st.              T III/09/015                            K III/1/92

Fundárková Eva             T II/09/007                             K III/2-1/02

Babčianský Vladimír     T II/09/163                             K III/2-4/01

Korbel Pavol                  T II/09/162                             K III/2-4/01

Mariniak Matej              T I/

Šoška Filip                     TI/

Mestický Martin            TI/

Jaššová Monika             TI/

Šupolová Martina          TI/

Bolibruch Peter              TI/

Sapieta Jozef                  TI/14/2

Švelka Pavol ml.            TI/14/3

Vojteková Iva                TI/14/4

Švelka Pavel st.  Mgr. telesnej výchovy

Rozhodca:

Šoška Filip   1.stupeň

Trénerská práca rok 2015

Hlavný tréner Vladimír Babčianský,

ostatní tréneri: Jozef Sapieta, Eva Fundárková, Pavel Švelka st., Peter Bolibruch st., Peter Korbel st., Peter Korbel ml, Pavol Korbel, Matej Mariniak, Filip Šoška, František Zicho, Matúš Binder, Pavol Švelka ml., Iva Vojteková.

 Lekárske zabezpečenie: MUDr. František Cisarik, MUDr. Jozef Mitro a športová lekárka MUDr. Viera Chudíková

Organizačne a ako šoféri a tréneri na súťažiach vypomáhali rodičia: Adrián Schnierer, Peter Mikunda, Peter Ponechal, Jozef Frič, František Cisárik, Jozef Milo a mnohí ďalší rodičia.

Trénujeme v telocvični ZŠ Oravská, kde rozkladáme a skladáme žinenky a od 2.9.2015 aj v ZŠ Limbová kde máme na stálo umiestnenú žinenku.

cca  .....tréningových hodín, posilňovanie sa vykonávalo od 6,00 do 7,30 vo Fit centre UNIZA na Hlinách,

trénovalo cca 100 detí a mládeže. Zicho, Šoška, Mariniak, Podhorský chodili aj na tréningy Martina Slabého v Slávii ŽU Žilina.

 

Počet odobraných licenčných známok 2015:  98  (2014:105 ).

 

Účasť na súťažiach 2015:   na 32 x súťažiach, 547 pretekárov (2014 – 28)

MSR- 14, Reprezentácia- 0, SNL-15, Oddiel 287, SNLD-ZŤS Martin - 11, MSR družstiev st.žiaci - 4, Krajská olympiáda - 177, VC Slovensko 108, VC zahraničie 23, Reprezentácia Slovenska-0,

Reprezentácia Slovenska 2015: nikto

CTM, COP 2015:

členmi CTM počas roka boli: Adam Schnierer, Pavol Devečka, Adam Roško                ,

 

Súťaže 2015:

Majstrovstvá Slovenska 2015:  účasť 14: 1x1, 1x2., 2x3., 5x5.miesto  (2014:účasť 22;  1x1., 3x2., 2x3., 3x5.miesto),

Extraliga muži  5.miesto (2014 : 0 )

SNL dorastenci: za ZŤS Martin  1.miesto (2014 za JC ZŤS Martin za 1.miesto)

SNL juniorky: nikto neštartoval  (2014: nikto)

MSR st.dr. 2.Vereš

Krajská olympiáda mládeže  2.miesto (2014-3.miesto)

Majstrovstvá Slovenska v džude muži, ženy Martin 3.10.2015: účasť 0  (2014: účasť 2:  1.x3.)

 Majstrovstvá Slovenska v džude juniorov,  účasť 5 1x3.miesto, 3x5.miesto  (2014: účasť 0, )

3.Pavol Devečka, 5.Matúš Binder, Adam Schnierer, Martin Podhorský, 7.Ľubomír Hodoň. 1.miesto Martin Majer bol s nami ale bodoval pre Trnavu.

Majstrovstvá Slovenska v džude dorastu, Bratislava 24.10.2015 účasť 2:5.miesto do 81kg Martin Podhorský 0/2 a 5.miesto do 66 kg Adam Schnierer 3/2      (2014: účasť 4,  1x2.)

Majstrovstvá Slovenska družstiev staršieho žiactva, Banská Bystrica, 3.10.2015:  Samuel Randa a Marek Vereš za Martin – 2.miesto, Marko Mikunda a Adrián Koleno za Dubnicu – 3.miesto.. (2014: 6.miesto.)

Majstrovstvá Slovenska staršieho žiactva žiactva Rimavská Sobota 16.5.2015 účasť 3

2.Arián Koleno, 3.Marek Vereš, 7.Marko Mikunda.

Majstrovstvá Slovenska v džude mladšieho žiactva Rimavská Sobota 16.5.2015 účasť 4  1x1.,  (2014, účasť 4, 1x1.,1x3.) 1. Rebeka MILOVÁ do 36 kg, účasť: Marcus Malovec, Marek Jarabica, Filip Zvrškovec.

Majstrovstvá Slovenska v džude veteránov, Galanta 19.4.2015:   účasť 0, (2014: 1x2.miesto).

Reprezentácia Slovenska: 0

ME,MS, EYOF, SLUniv.

EC a A-turnaje EJU: nikto

MT turnaje: nikto

 Interliga: nikto

A-turnaj EJU Zürich (Švajčiarsko) 7.3.2015 Na turnaji sa zúčastnilo 268 pretekárov z 29 štátov sveta. Matej Poliak štartoval v hmotnosti do 66 kg obsadil tak bodované siedme miesto.

● Na A-turnaji Európskej únie džuda v Sarajeve 21.3.2015 získal Matej Poliak 5.miesto. V Sofii a vo Varšave sa mu to nepodarilo.

18.4.2015 Matej Poliak zvíťazil vo všetkých svojich dueloch v 1.kole Českej extraligy (18.4.2015). Jeho družstvo Olomouc je so ziskom 10 bodov na prvom mieste.

22.8.2015 Matej Poliak si vybojoval na 31.ročníku Medzinárodného turnaja v džude mužov v Banskej Bystrici v hmotnosti do 66 kg tretie miesto, Roman Bežo v hmotnosti do 73 kg prehral v úvodnom kole s Bryszom (Poľsko) a do ďalších bojov nepostúpil.

5.9.2015 Na A-turnaji Európskej únie v džude mužov v Bratislave dosiahol Matej Poliak odchovanec Mladosti Žilina vynikajúci úspech, keď zvíťazil v kategórii do 66 kg. Ďalší žilinčan Roman Bežo v kategórii do 73 kg skončil na 13. mieste z 33 pretekárov. Na turnaji štartovalo 212 pretekárov z 23 štátov.

13.11.2015 Na ME23 v Bratislave naši odchovanci Matej Poliak a Roman Bežo bez úspechu 0/1

Účasť na Veľkých cenách  11 x (2014: 15x), účasť: 131

Zahraničie: 3x   účasť 23

28.3.3015  VC Karviná žiaci účasť 6:
 2. K. Švelková   1/2; 2. D. Frič  2/1   2.miesto  prvý zápas zaspatý potom už všetko v poriadku., 3.Marco Malovec   3/1, 7. L. Cisarik 0/2 pri zápase hlava stále  dole, 7.Marcus Malovec  0/2 keď nastúpi do techniky púšťa uchop, 9.F. Zvrškovec   0/1,

23.5.2015 Na turnaji v Českom Těšíně účasť 7: si vybojovali 1.miesto Dávid Frič, 7.miesto Hugo Orlíček a Matej Potoček. Filipovi Ponechalovi, Matejovi Munkovi, Lukášovi Cisarikovi, Martinovi Paišovi sa nedarilo a do bojov o umiestnenia nezasiahli.

17.10.2015  VC Štramberk žiaci účasť 101.miesto: Dávid Frič, 2.miesto: Daniel Kristofčák, Natália Martinická, 3.miesto: Hugo Orlíček, Lukáš Cisarik, Matej Munka, 4.miesto: Martin Paiš, Eduard Vereš, 5.miesto: Kristína Šubová, Nikolaj Vereš.

Slovensko 8x (2014: 7x):  účasť 108

7.2.2015 Malá cena Žiliny  džude 6-10 ročných detí – 92 pretekárov zo 14 oddielov,  139 duelov účasť 26.

Víťazi: Dubský Anton, Tománek Jozef, Šimko Ivan, Syrový Tomáš, Uhlár Martin, Tománková Lenka, Babušík Adam Tománková Patrícia (všetci 1.JC Pezinok), Diko Daniel, Sadloň Adam, Matiáš Matúš (Sokol Prievidza), Duraj Samuel,  Filkorová Nina (UMB Banská Bystrica), Duong Dominik, Tomka Tobias (JC ZŤS Martin), Gažiová Natália (Rimavská Sobota), Kolondrová Jana (Judo Český Těšín), Samul Martin (Sparta Považská Bystrica), Orlíček Hugo, Frič Dávid, Holeša Jakub, Malovec Marco, Šubová Kristína (všetci Mladosť Žilina).

Ďalšie umiestnenie pretekárov Mladosti Žilina:

2.miesto: Jůn Adam, Cisarik Lukáš, Barčík Milan, Škvareninová Natália, Maroš Richard, Potoček Matej, Pienčak Peter, Paiš Martin,

3.miesto:Munka Matej, Lipovský Filip, Korbel Jakub, Kwon Namju, Švelková Kristína,  Babčianská Natália, Vaško Alex,

4.miesto:  Kristofčák Daniel,  Korbelová Barbora, Comorek Filip, Šutorka Šimon, Oleš Jakub,

5.miesto: Pilko Dávid.

28.2.2015 VC Banská Bystrica: účasť 7

1.Dávid Frič, 3.Adrián Koleno, 5.Kristína Švelková, 7.Marko Mikunda, 9.Marco Malovec, 9.Marcus Malovec, 9.Matej Munka

 

14.3.2015 MT Pezinok účasť 8: 1.Rebeka Milová, 2.Mikunda Marko, Švelková Kristína, 3.Malvec Marco, bez: Cisarik Lukáš, Koleno Adrián, Randa Samuel, Malovec Marcus

2.5.2015 VC Žiliny účasť 17: V Športovej hale Spojenej školy na  Rosinskej ceste sa 2.5.2015 uskutočnila Veľká cena Žiliny v džude dorastu a maldšieho žiactva. Víťazi jednotlivých kategórii:  Michal Šáray, Pavol Devečka, Martin Podhorský, Rebeka Milová, Peter Konek (všetci Mladosť Žilina), Erik Vnuk, Ján Králik, Oskar Minarský, Filip Machač (Slávia ŽU Žilina), Matúš Kaštier, Petra Priehodová (1.JC Prievidza), Miroslav Ruttkay, Marek Kubičina, Ivan Hlobej, Viktória Jursová, Natália Jursová (JC ZŤS Martin),Terézia Križánková (JC Sparta Považská Bystrica), Alex Dlugoš (Mladosť Poprad), Dávid Deák, Šimon Svoreň (Mladosť Rimavská Sobota). Umiestnenie ďalších pretekárov Mladosti Žilina 2.miesto: Adrián Koleno, Adam Schnierer, 3.miesto: Samuel Randa, Marek Jarabica, Adam Pienčak, 4.miesto: Marko Mikunda, Filip Ponechal, Filip Šustek, 5.miesto: Marek Vereš, Lukáš Pilko, Ondrej Korbel, Filip Zvrškovec.

25.4.2015 Archa Cupe Bratislava Účasť 7 pretekárov 1x1.miesto, 1x2.miesto, 3x3.miesto 1.miesto: Rebeka Milová mladšie žiačky do 36 kg: 4 výhry, Natália Škvareninová: 3.miesto mini žiačky do 45 kg,  1výkra 2 prehry. Adrián Koleno 3.miesto starší žiaci do 50 kg: Samuel Randa 5.miesto starší žiaci do 50 kg. 2 prehry. Marko Mikunda 7.miesto starší žiaci do 66 kg. 2 prehry. Dorast: Adam Schnierer  3.miesto dorast 66 kg: tri výhry a jedna prehra.  Pavol Devečka 2.miesto dorast do 73 kg: štyri výhry a jedna prehra.

10.10.2015 Grand Prix Považská Bystrica účasť 26 pretekárov. 2.miesto: Rebeka Milová, Dávid Frič, 3.miesto Adrián Koleno, 4.miesto Kristína Švelková, 5.miesto Patrik Šutorka, 7.miesto Matej Potoček, 9.miesto Samuel Randa, ostatní bez umiestnenia: Matej Munka, Michal, Jakub a Ondrej Korbel, Šimon Šutorka, Lukáš a Dávid Pilko, Marko Mikunda, Martin Paiš, Filip Zvrškovec, Marek Smorada, Marek Jarabica, Marcus a Marco Malovec, Matúš Danko, Hugo Orlíček, Daniel Kristofák, Lukáš Cisarik, Jakub Holeša.

7.11.2015 MT Galanta účasť 3: 3.miesto: Adam Schnierer, Marek Vereš, Martin Podhorský

21.11.2015 VC Martin:  účasť 14  1.miesto: Frič Dávid 5/1, 3.miesto: Vereš Marek, Adam Schnierer, Mravec Filip 1/2, Kristofčák Daniel 0/2, 4.miesto: Jarabica Marek 0/3, Šubová Kristína 0/3, 7.miesto: Juríček Tomáš ½,, Paiš Martin ½, Vereš Nikolaj ½, 9.miesto: Munka Matej 0/2, Korbel Ondrej 0/2, Orlíček Hugo 0/2, Vereš Eduard  0/1, 

 20.12.2015 VC Vrútky nedeľa 20.12.2015 účasť 7

1.Frič Dávid, 1.Švelková Kristína, 2.Paiš Martin, 3.Frič Matej, 5.Cisarik Lukáš, 6.Vaško Alex, 6.Mydlo Kristián

 SNL dorastenci 2015   4x: Dorastenci štartovali za družstvo JC ZTS Martin 1.miesto. účasť 11

1.kolo SNLD Lučenec 21.2.2015 –účasť 3: 2.Pavol Devečka, 7.Adam Schnierer, 7.Adam Roško

2.kolo SNLD Martin 21.3.2015 – účasť 3:  3.miesto: Adam Schnierer 4výhry/1 prehra, 5.Martin Podhorský 1/2, 7.Adam Roško 1/1.

3.kolo SNLD Banská Bystrica 30.5.2015 – účasť 3: Martin Podhorský piaty, Adrián Koleno a Marko Mikunda skončili na deviatom mieste.

4.koloSNLD Bratislava 28.11.2015 – účasť 2: Adam Schnierer tretí 2/1, Marek Vereš siedmy 1/2 

Extraliga muži Mladosť Žilina 

1.kolo Banská Bystrica 31.5.2015: za účasti 10 družstiev obsadili džudisti Mladosti Žilina 5.miesto za Duklou Banská Bystrica "A", Sokolom Vranov n/T, Banskou Bystricou "B" a Sláviou STU Bratislava.Zostava: 66 kg: Adam Schnierer, 73 kg: Pavol Devečka a Matúš Binder, 81 kg: František Zicho, Filip Šoška, Matej Mariniak, nad 90 kg: Peter Korbel ml., Pavol Korbel,

2.kolo Banská Bystrica 18.10.2015: za účasti 10 družstiev obsadili džudisti Mladosti Žilina 5.miesto za Duklou Banská Bystrica "B", Banskou Bystricou "A", Sláviou STU Bratislava Sokolom Vranov n/T, .Zostava: 60 kg: bez, 66 kg: bez, 73 kg:  Matúš Binder, 81 a 90 kg: František Zicho, Filip Šoška, Matej Mariniak, nad 90 kg: Peter Korbel ml., Pavol Korbel, Vladimír Babčianský.

Konečné umiestnenie:  Duklou Banská Bystrica "A" 19 b, Dukla Banská Bystrica "B" – 18 b, Sokol Vranov n/T – 16 b,  a Slávia STU Bratislava 15 b, TJ Mladosť Žilina 12 b, ŠK Kolárovo 9 b, Junior Lučenec 7 b, Judo Club Bardejov 6 b, Sokol Bratislava 6 b, Slávia PU Prešov 3b.

38. krajská olympiáda v džude mládeže SEVER 2015  2.miesto účasť 177,  6 kôl  (2014 -3.miesto – 6x)

1.kolo Považská Bystrica 24.1.2015 -účasť 27            155 pretekárov, 10 oddielov

1.miesto: Matej Potoček, Nikolaj Vereš, Jakub Oleš, Rebeka Milová, Kristína Švelková, Kristína Šubová, Dávid Frič, Matúš Binder, Adam Schnierer, 2.miesto: Marco Malovec, Matej Munka, Tamara Zichová, Lukáš Cisarik, Ľubomír Hodoň, 3.miesto: Natália Martinická, Lukáš Pilko, Adrián Koleno, 4.miesto: Hugo Orlíček, Dávid Pilko, Eduard Vereš, Marek Jarabica, Filip Zvrškovec, Samuel Randa, Marko Mikunda, Adam Roško, 5.miesto: Marcus Malovec, Martin Podhorský.

2.kolo Slávia ŽU Žilina 14.2.2015účasť 32: 1.miesto: Matej Potoček,  Kristína  Šubová, Dávid Frič, Matej Munka, Kristína Švelková, Rebeka Milová, Matúš Binder, 2.miesto: Marek Smorada, Nikolaj Vereš, Natália Škvareninová, Marko Mikunda, Adam Roško, Ľubomír Hodoň, 3.miesto: Natália Martinická, Dávid Pilko, Peter Pienčak, Milan Barčík, Marek Jarabica, Adrián Koleno, 4.miesto: Filip Comorek, Lukáš Pilko, Adam Pienčak, Patrik Šutorka, Hugo Orlíček, Filip Lipovský, Alex Vaško, Richard Maroš, Daniel Kristofčák, Samuel Randa, Marek Vereš, Martin Paiš, Eduard Vereš.Kompletné výsledky sú na http://olympiada.slonik.sk/ .

3.kolo Martin 25.4.2015  160 pretekárov,  účasť 37: 1.miesto: Dávid Frič, Adrián Koleno, Pavol Devečka, Marco Malovec, Natália Škvareninová, Kristína Šubová, 2.miesto: Matúš Danko, Matúš Binder, Matej Frič, Barbora Korbelová, Marek Smorada, 3.miesto: Filip Mravec, Namju Kwon, Kristína Švelková, Tomáš Juríček, Martin Paiš, Matej Munka, Rebeka Milová, Adam Schnierer, Tamara Zichová, Dávid Pilko, Daniel Kristofčák, 4.miesto: Filip Zvrškovec, Alex Vaško, Richard  Maroš, Michal Korbel, Jakub Korbel, Lukáš Pilko, Marko Mikunda, 5.miesto: Marcus Malovec, Milan Barčík, Svätopluk Zoričák, Filip Ponechal, Filip Šustek, Marek Jarabica, Ondrej Korbel, Adam Roško.

 4.kolo Prievidza 6.6.2015– účasť 37:

1miesto: Frič Dávid, Koleno Adrián, Devečka Pavol, Malovec Marco, Škvareninová Natália, Šubová Kristína,

2.miesto: Danko Matúš, Binder Matúš, Frič Matej, Korbelová Barbora, Smorada Marek,

3.miesto: Mravec Filip, Namju Kwon, Švelková Kristína, Juríček Tomáš, Paiš Marek, Munka Matej, Milová Rebeka, Schnierer Adam, Zichová Tamara, Pilko Dávid, Kristofčák Daniel,

4.miesto: Zvrškovec Filip, Vaško Alex, Maroš Richard, Korbel Michal, Korbel Jakub, Pilko Lukáš, Mikunda Marko, 

5.miesto: Malovec Marcus, Barčík Milan, Zoričák Svätopluk, Ponechal Filip, Šustek Filip, Jarabica Marek, Korbel Ondrej, Roško Adam.

5.kolo 19.9.2015 Martin účasť: 21

1miesto: Vereš Nikolaj, Vereš Eduard, Korbel Ondrej, Orlíček Hugo, Roško Adam, Šáray Michal,

2.miesto: Potoček Matej, Paiš Martin, Zvrškovec Filip, Smorada Marek,

3.miesto: Šubová Kristína, Suďa Richard, Pilko Dávid, Korbel Michal, Kwon Namju, Pilko Lukáš, Milová Rebeka, Randa Samuel.

4.miesto: Mydlo Kristián, Munka Matej, Lipovský Filip.

Poradie družstiev v 5.kole: JC ZTS Martin 76, TJ Mladosť Žilina 42, JC Sokol Prievidza 36, Sparta Považská Bystrica 29, JK Bardejov 26, Judo San Kysucké Nové Mesto 23, Judo Poprad 19, Slávia ŽU Žilina 13, Sokol Vrútky 12.

6.kolo 12.12.2015  Mladosť Žilina vyhodnotenie - účasť : 23

1.miesto: Potoček Matej, Šubová Kristína, Malovec Marco, Švelková Kristína, Frič Dávid,

2.miesto: Vaško Alex, Paiš Martin, Vereš Nikolaj, Orlíček Hugo, Babčianská Natália, Šutorka Patrik, Babčianská Lenka,

3.miesto: Smorada Marek, Lipovský Filip, Vereš Eduard, Kristofčák Daniel, Cisarik Lukáš, Malovec Marcus,

4.miesto: Suďa Richard, Munka Matej, Korbel Jakub, Palárcová Michaela, Barčík Milan.

 

Konečné umiestnenie pretekárov TJ Mladosť Žilina v 38.ročníku Olympiády judo Sever 2015:

1.miesto: Šubová Kristína, Vereš Nikolaj, Oleš Jakub, Orlíček Hugo, Munka Matej, Frič Dávid, Škvareninová Natália, Zvrškovec Filip, Koleno Adrián, Švelková Kristína, Binder Matúš, 2.miesto: Potoček Matej, Smorada Marek, Martinická Natália, Zichová Tamara, Korbelová Barbora, Mravec Filip, Kwon Namju, Milová Rebeka, Korbel Ondrej, Mikunda Marko, Roško Adam, 3.miesto: Vaško Alex, Paiš Martin, Suďa Richard, Pilko Dávid, Pilko Lukáš, Šáray Michal, Randa Samuel, Cisarik Lukáš, Hodoň Ľubomír, 4.miesto: Malovec Marco, Mydlo Kristián,  Vereš Eduard, Danko Matúš, Šutorka Patrik, 5.miesto: Frič Matej, Barčík Milan, Malovec Marcus, Pienčak Adam, Vereš Marek, Schnierer Adam, Devečka Adam, 6.miesto: Maroš Richard, Pienčak Peter, Šutorka Šimon, Juríček Tomáš, Kristofčák Daniel, Zoričák Svätopluk, Ponechal Filip, Jarabica Marek, Šustek Filip, Lipovský Filip, Korbel Michal, Podhorský Martin.

Konečné poradie družstiev v 38 ročníku Krajskej olympiády : JC ZTS Martin 418, TJ Mladosť Žilina 299, JC Sokol Prievidza 260, Sparta Považská Bystrica 148, , Slávia ŽU Žilina 122,  Judo San Kysucké Nové Mesto 109, Judo Poprad 72, JK Bardejov 71, Sokol Vrútky 56, Blekitny Tarnów 42, Spartak Dubnicanad Váhom 39, 1.JC Prievidza 10 bodov.

 

Majstrovstvá oddielu 2015 účasť 195 pretekárov 4 kolá.

1.kolo: 20.1.2015,  52 pretekárov, 68 zápasov.

1.miesto: Hugo Orlíček 2/0, Marco Malovec 2/1, Marko Mikunda 2/0, Michal Šáray 2/0, Ľubomír Hodoň 3/0, Rebeka Milová 2/0,  Nikolas Trojan 2/0, Adrián Koleno 2/0,  Lukáš Pilko 4/0, Filip Ponechal 3/0, Daniel Kristofčák 2/0, Dávid Frič 3/0, Patrik Šutorka 3/0, Natália Škvareninová 2/0, Adam Jůn 2/0, Peter Pienčak 3/0, 2.miesto: Matej Munka 1/1,  Kristína Šubová 2/1, Peter Konek 1/1, Rebeka Milová 1/1, Matúš Binder 2/1, Max Medovarský 1/1, Natália Babčianská 1/1, Milan Barčík 1/1, Samuel Randa 0/2, Nikolaj Vereš 3/1, Lukáš Cisarik 2/1, Marek Smorada 0/2, Filip Zvrškovec 2/1, Adam Pienčak 2/1, Matúš Danko 0/2, Šimon Šutorka 2/1, Richard Suďa 0/2, 3.miesto: Natália Martinická 0/2, Matej Potoček ½, Martin Paiš ½, Lenka Babčianská 0/1, Natália Babčianská 0/2, Adam Roško 0/3, Adam Schnierer ½, Kristína Švelková 0/2, Marcus Malovec 0/2, Dávid Pilko 2/2, Denisa Funtíková 1/3, Jakub Oleš 0/4, Jakub Korbel ½, Samuel Ondrušek 0/3, Oliver Strelec ½, Marek Jarabica 0/3, Kwon Namju 0/3, Filip Mravec ½, Alex Chylik 0/3, Richard Maroš ½.

2.kolo: 10.3.2015: 58 pretekárov, 78 zápasov. 1.miesto: Vereš Marek 3/0, Hodoň Ľubomír 2/0, Schnierer Adam 2/1, Babčianská Lenka 2/0, Milová Rebeka 1/1, Munka Matej 2/0, Martinická Natália 2/0, Pilko Lukáš 2/0, Juríček Tomáš 3/0, Ponechal Filip 2/0, Babčianská Natália 2/0, Jarabica Marek 2/0, Frič Matej 2/0, Holeša Jakub 2/0, Orlíček Hugo 3/0, Malovec Marcus 2/0, Škvareninová Natália 2/0, Šutorka Patrik 2/0, Barčík Milan 2/0, 2.miesto: Koleno Adrián 2/1, Janda Patrik 1/1, Mariniak Matej 2/1, Konek Peter 1/1, Šáray Michal 1/1,  Malovec Marko 1/1, Svitana Ondrej 1/1, Funtíková Denisa 0/2, Oleš Jakub 2/1, Cisarik Lukáš 1/1, Švelková Kristína 2/0, Kristofčák Daniel 1/1, Jůn Adam 2/1, Pienčak Peter 1/1, Maroš Richard 1/1, Danko Matúš 0/2, Zoričák Svätopluk 0/2, Kwon Namju 1/1, Mravec Filip 0/2,    3.miesto: Mikunda Marko ½, Randa Samuel 0/3, Podhorský Martin 0/2, Devečka Pavol 2/1, Roško Adam 0/3, Mestická Paula 0/2, Pilko Dávid 0/2, Svitana Stanislav 0/2, Svitana Ján ½, Medovarský Max 0/3, Korbel Jakub 0/2, Zichová Tamara ½, Smorada Marek 0/3, Šustek Filip 0/2, Lipovský Filip ½, Mydlo Kristián 0/3, Chylík Alex 0/2, Vaško Alex 0/2, Pienčak Adam 0/2.

3.kolo: 24.9.2015: 44 pretekárov, 80 zápasov. 1.miesto: Randa Samuel 4/0, Hortobágyová Ester 4/0, Binder Matúš 4/0, Roško Adam 3/1, Zvrškovec Filip 2/1, Šutorka Patrik 2/0, Potoček Matej 2/0, Paiš Martin 2/0, Munka Matej 2/0, Šubová Kristína 2/0, Vereš Nikolaj 2/0, Pilko Lukáš 2/0, Kristofčák Daniel 3/0, Frič Dávid 2/0, 2.miesto: Milová Rebeka 2/2, Koleno Adrián 2/2, Schnierer Adam 2/2, Mariniak Matej 2/2, Malovec Marcus 2/1, Kwon Namju 1/1, Šutorka Šimon 1/1, Orlíček Hugo 1/1, Suďa Richard 1/1, Futíková Denisa 1/1, Malovec Marco 1/1, Vereš Eduard 1/1, Švelková Kristína 2/1, Ponechal Filip 1/1, 3.miesto: Korbel Ondrej 0/4, Mikunda Marko 0/4,  Vereš Marek 0/4, Podhorský Martin 1/3, Barčík Milan ½, Jarabica Marek ½, Mravec Filip 0/2, Vaško Alex 0/2, Holeša Jakub 0/2, Mydlo Kristián 0/2, Martinická Natália 0/2, Lipovský Filip 0/2, Korbel Michal 0/2, Smorada Marek ½, Ondrušek Samuel  0/3, Cisarik Lukáš 0/2.

4.kolo: 12.11.2015: 41 pretekárov, 60 zápasov. 1.miesto: Schnierer Adam, Hodoň Ľubomír, Koleno Adrián, Babčianská Natália, Vereš Nikolaj, Ponechal Filip, Paiš Martin, Šutorka Šimon, Šubová Kristína, Frič Dávid, Šutorka Patrik, 2.miesto: Vereš Marek, Binder Matúš, Šáray Michal, Švelková Kristína, Juríček Tomáš, Korbel Jakub, Munka Matej, Kasáková Kristína, Danko Matúš, Zvrškovec Filip, Potoček Matej, 3.miesto: Korbel Ondrej, Podhorský Martin, Kasáková Katka, Palárcová Michaela, Malovec Marco, Vereš Eduard, Kristofčák Daniel, Smorada Marek, Holeša Jakub, Mydlo Kristián, Frič Matej, Orlíček Hugo, Lipovský Filip, Funtíková Denisa, Martinická Natália, Jarabica Marek, Cisarik Lukáš, Malovec Marcus, Mravec Filip.

Sústredenie s japonským trénerom

V Škole prírody v Terchovej Šípkovej sa uskutočnilo už tradičné sústredenie všetkých kategórií oddielu džuda TJ Mladosť Žilina. Na sústredení sa zúčastnil aj pán tréner Yoshiyuki Suzuki z Japonska a pani Denisa Cabadaj Ogino, ktorá veľmi pomohla s prekladom z japončiny do slovenčiny. Pán Suzuki zaujal nielen deti, ale aj dospelých džudistov a trénerov. Ďakujeme a sľubujeme, že získané vedomosti využijeme na našich tréningoch.

Oddiel džudo vykonal v roku 2015 nasledujúce akcie:

Vyhodnotenie: urobili sme 6 vystúpení na ktorých sa predstavilo 144 cvičencov

Vystúpenie na Parádnom dni pre zdravotne postihnutých Parádny deň  piatok 29.5.2015 v Spojenej škole na Rosinskej ceste: účasť 27 členov oddielu: 17 vystupujúcich a 10 rodičov. Na vystúpení sa zúčastnili Matej Potoček, Hugo Orlíček, Kristína Šubová, Nikolaj Vereš, Matej Munka, Lukáš Cisarík, Marek Jarabica, Tomáš Juríček, Filip Ponechal, Rebeka Milová, Filip Zvrškovec, Marko Mikunda, Adrián Koleno, Marek Vereš, Jozef Sapieta, Peter Korbel st., Vladimír Babčianský a 10 rodičia vystupujúcich detí. záznam z vystúpenia: https://youtu.be/gBfoj_u2teE

Vystúpenie 19.6.2015 v ZŠ Oravská v rámci 30. Výročia oddielu džuda TJ Mladosť Žilina účasť 45 členov oddielu

Vystúpenie v ZŠ Jarná 26.6.2015 účasť: 20 džudistov + 12 rodičov

Babčianský Vladimír, Korbelovci Peter st. a ml., Barbora, Ondrej, Koleno Adrián, Lipovský Filip, Maroš Richard, Mikunda Marko, Milová Rebeka, Mydlo Kristián, Orlíček Hugo, Podhorský Martin, Ponechal Filip, Potoček Matej, Sapieta Jozef, Suďa Richard, Šustek Filip, Vaško Alex, Zvrškovec Filip. Odkazy na videa: vystúpenie: https://youtu.be/J-0AP8j8A9 ; cvičenie s publikom:https://youtu.be/7fz5jBzxoO8

Vystúpenie v ZŠ Závodie 26.6.2015 účasť: 24 džudistov + 12 rodičov

Babčianský Vladimír, Cisarik Lukáš,  Korbelovci Peter st. a ml., Barbora, Ondrej, Koleno Adrián, Lipovský Filip, Malovec Marco a Marcus, Maroš Richard, Mikunda Marko, Milová Rebeka, Munka Matej, Mydlo Kristián, Orlíček Hugo, Podhorský Martin, Ponechal Filip, Potoček Matej, Sapieta Jozef, Suďa Richard, Šustek Filip, Vaško Alex, Zvrškovec Filip.

Odkazy na videa: vystúpenie: https://youtu.be/OvAFyMoW8s8  

                            Cvičenie s publikom: https://youtu.be/hPbHNoO9UDA

Vystúpenie v obchodnom centre Mirage 9.7.2015 účasť: 24 džudistov + 12 rodičov

Babčianský Vladimír, Lenka, Natália, Bolibruch Peter st. a ml., Binder Matúš, Devečka Pavol, Fundárková Eva, Korbelovci Peter st. a ml., Barbora, Jakub, Ondrej, Michal, Maroš Richard, Milová Rebeka, Ponechal Filip, Potoček Matej, Smorada Marek, Sapieta Jozef, Šustek Filip, Vaško Alex, Ogino Justin, Cabadaj Ogino Denisa. Link na video: https://youtu.be/Yv6XxPe3d4U

Dve vystúpenie na Pohári silákov Európy 7.8.2015 na Hlinkovom námestí účasť: 14 džudistov a 10 rodičia. Veronika a Nikolka Holejšovské, Barborka, Ondrej, Michal Korbelovci, Lenka a Natálka Babčianské, Alex Vaško, Dávid a Lukášovi Pilko, Peter Korbel ml., Peter Korbel st., Vladimír Babčianský, Jozef Sapieta a rodičia Pilkových, Holejšovských a ďalší.

Link na video: http://youtu.be/tVxQ9kbZHZY

Vystúpenie v podniku KIA Motors Slovakia 6.6.2015. účasť 4 + 4 rodičia Matej Potoček, Filip Ponechal, Jozef Sapieta, rodičiaPotočka a Ponechala.

 

2x Vystúpenie v ZŠ Limbova  25.9.2015 účasť: 13džudistov:  Sapieta Jozef,  Korbel Peter ml. a st., Sapietová Terezka, Šubová Kristína, Milová Rebeka, Roško Adam, Vereš Eduard a Nikolaj, Pilko Lukáš, Jarabica Marek, Potoček Matej, Zvrškovec Filip.   https://youtu.be/YovfOSOtgiY

TOP rebríček SZJ 2015

Všetky oddiely: .........miesto       Mládež: (dorast a staršie žiactvo) ........miesto

Muži:

Dorastenci:

Veľa bodov do súťaže oddielov sme získali aj od Mateja Poliak, Martina Majera a Romana Beža ako bývalých členov TJ Mladosť Žilina.

Ranking list 2015

Mladší žiaci:  nikto nebodoval

Mladšie žiačky: 10. Rebeka Milová 305 bodov

Starší žiaci: 28.Adrián Koleno 235 b., 33.Marek Vereš 190 b., 53.Marko Mikunda 75 b., 78.Samuel Randa 15 b.

Dorastenci: 24.Adam Schnierer 230 b., 72.Pavol Devečka 40 b., 77.Martin Podhorský 35 b., 91.Adam Roško 20 b., 103. Marek Vereš 10 b.

Najužitočnejší pretekári Mladosti Žilina za rok 2015: mini a supermini: Matej Munka, Matej Potoček, Dávid Frič, Hugo Orlíček, Kristína Šubová,  ostatní:Adrián Koleno, Adam Schnierer, Marko Mikunda, Rebeka Milová.

Jozef Sapieta -predseda oddielu džudo, tréner                           Vladimír Babčianský -.hlavný tréner oddielu,