Vitajte na oficiálnych stránkach džudo klubu TJ Mladosť Žilina

Základné údaje o TJ Mladosť Žilina, IČO, účet, výbor, Stanovy, Správa a smernice pre Valné zhromaždenie, Dobrovoľnícke zmluvy TJ Mladosť Žilina je v Klub

Tu je odkaz na Spravodaj o činnosti oddielu džudo TJ Mladosť Žilina za rok 2018.

Naši sponzori: Ďakujeme všetkým známym aj neznámym, ktorí nám prispeli na činnosť oddielu  v rokoch 2019, 2020, 2021  viac ...

PlagatIvka

Tréningy a ich termíny sú stanovené pre rok školský rok 2021/2022.

Tréningy NOVÁČIKOV a  Supermini tréneri Jozef Sapieta, Peter Korbel st. a Michaela Palárcová sú vždy v PONDELOK, STREDU a PIATOK od 16,30 do 18,00 hod v Malej telocvični ZŠ Limbová v Žiline. 

Tréningy mladšieho žiactva tréneri Iva Vojteková, Jozef Milo, Rebeka Milová sú vždy v Malej telocvični ZŠ Limbovej v pondelok, stredu a piatok od 18,00 do 19,00 hod.

Treningy staršieho žiactva a dorastu tréneri Peter Korbel ml., Vladimír Babčianský, Matej Mariniak, Pavel Švelka, Roman Švelka, Monika Jaššová, v utorok a vo štvrtok džudo 19,00 - 20,30 hod ZŠ Limbová.

Cvičenie Škôlkárov 4 - 6 ročných je v UTOROK a vo ŠTVRTOK od 18,00 do 19,00 hod. v Malej telocvični ZŠ Limbová v Žiline.

Ako začať:Najlepšie keď prídete priamo na tréning vašej vekovej skupiny. Môžete si tréning pozrieť. Na ďalší tréning už príďte v teplákoch, tričku. Cvičí sa naboso. Prvých 14 dní trénujete bez poplatku za trénovanie. Potom sa môžete rozhodnúť či budete pokračovať ďalej alebo nie.

Tréneri:Jozef Sapieta (0905 275 602), Peter Korbel st. (0904 622 514), email:Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.gmail.com,

Obsah tréningov pre nováčikov:

Zameranie tréningov:všeobecná pohybová príprava zameraná na rozvoj obratnosti a rýchlosti. Nácvik techník džuda 9. - 8. kyu.  
Minimálna príprava 1 rok Ciele: Dosiahnuť stabilný počet 15 detí. Naučiť sa základné gymnastické prvky kotúľ vpred a vzad, stoj na jednej nohe, váha, rozštepy, mostík na hlave a na rukách, mlynské kolo, rondat, stoj na rukách, stoj na hlave, premet vpred, premet vzad, preskok cez švédsku debnu. Šplh na tyči. Preskoky cez lavičku a cez švihadlo, drepy na celých chodidlách, hlboký predklon.

Video z vystúpenie v ZŠ Závodie:  Preskok cez švédsku debnu  https://youtu.be/s-0Oea5m0tQ

● Cvičenie 3-5 ročných detí po 9 mesiacoch pravidelného tréningu v oddieli džuda TJ Mladosť Žilina v ZŠ Limbová. https://youtu.be/lXgsaBSPWj0

 Vystúpenie džudistov Mladosti Žilina na Parádnom dni – Športové hry postihnutých detí a mládeže dňa 27.5.2016 v Spojenej škole - Športové gymnázium a Stredná odborná škola drevárska v Žiline : Matej Potoček, Dávid Pilko, Lukáš Pilko, Namju Kwon, Marko Hubočan, Patrik Šutorka, Eduard Vereš, Nikolaj Vereš,  Kristína Šubová , Michaela Palárcová, Peter Korbel st. a ml., Vladimír Babčianský a rodičia detí. https://youtu.be/wQgOJJGQ8eU

ParDen2016Ucastn1 ParDen2016Divaci

Tréningy sú zabezpečené v Malej telocvični ZŠ Limbová,   Všeobecná príprava je  v telocvični 5.pluku Špeciálneho určenia - kasárne Žilina.

Rozdelenie tréningových skupín ciele tréningov a plán súťaži:

Škôlkari deti 4 až 6 ročné viac na ...  

Nábor 2021 - Nováčikovia deti od 6 rokov   viac na ...

MINI -  tréner Jozef Sapieta, Peter Korbel st., Michaela Palárcová  viac na ....   

Mladší žiaci - tréneri Iva Vojteková, Jozef Milo a Rebeka Milová  viac na ...

Starší žiaci - trénujú v skupine starší a dorast  viac na ...

Dorast - trénujú v skupine starší a dorast   viac na ... 

Dospelí- rekreačné džudo  zatiaľ neuskutočňujeme.

Upozornenie:Odporúčame všetkým pozrieť www.judo.sk  najmä Rebríčky - Ranking list dorastenci, starší a mladší žiaci, kde sú uvedené povinné preteky na bodovanie a aktuálny stav.

Ako začať s džudom v Mladosti Žilina - kliknite tu >> 

Web spojenia:

Slovenský zväz juda - http://www.judo.sk - aktuálne informácie, kalendár, smernice, výsledky súťaží

Európska únia Juda - http://www.eju.net  - aktuálne výsledky súťaží v Europe, Ranking list

Svetová federácia juda - http://www.ijf.com - aktuálne výsledky súťaží vo svete, Ranking list 

Informačná stránka juda - http://www.judoinfo.com - rozdelenie techník juda a ich ukážky

Najväčšie úspechy v histórii oddielu TJ Mladosť Žilina.

Vo štvrtok 20.4.2017 si MATEJ POLIAK VYBOJOVAL NA MAJSTROVSTVÁCH EURÓPY V DŽUDE MUŽOV VO VARŠAVE VYNIKAJÚCE TRETIE MIESTO, Je to najväčší úspech v histórii oddielu TJ Mladosť Žilina.